Фаворит вызитка

З року в рік м. Буринь стає все красивішим, впорядкованішим. Це визнають всі, хто приїздить до нашого міста. За підсумками роботи у 2011 році у Києві, у Виставочному центрі в урочистій обстановці тодішньому міському голові Петру Івановичу Жуку був вручений Диплом переможця Всеукраїнського конкурсу «Населений пункт найкращого благоустрою і підтримки громадського порядку за зайняте третє місце».

Та не всім доводиться бувати на Буринщині, а тому трохи історії. Буринь належить до найстаріших посе​лень краю.

Відповідно до історичних джерел його попередник - літописний Бирин, бере свій початок з 1362 року. В літописах, починаючи з ХIV століття, у документах періоду литовського панування на українських землях поселення багаторазово згадується як Бирин Путивльського повіту, а от сьогодні про нього знають лише деякі жителя. Про це є окреме дослідження Віктора Гагіна, члена Національної спілки краєзнавців України, члена Національної спілки журналістів України.У лютому 1926 року село Буринь увійшло до складу Української СРР як районний центр Конотопського округу Чернігівської області, з 1939 року - Сумської області. У 1956 році рішенням виконкому Сумської обласної Ради депутатів трудящих № 1256 від 24 грудня 1956 року селу Буринь надано статус селища міського типу.

Тоді населені пункти Буринської сільської ради с. Буринь, с. Велика Шилівка, с. Мала Шилівка та селище Буринського радгоспу, які зрослись між собою, були переведені до категорії селища міського типу і надалі ці поселення стали називатися – селище міського типу Буринь.

Було утворено у складі Буринського району Буринську селищну раду депутатів трудящих з центром в селищі міського типу Буринь, якій підпорядковано селище Буринь, ліквідувано Буринську сільську рад.

Місто районного підпорядкування, центр району. Надано статус міста 31 липня 1964 року. Чисельність населення 12,0 тис. чол. (перепис 2002 року).

25 жовтня 2015 року на місцевих виборах міським головою м. Буринь обрано Віталія Мельника.


 

Місто Буринь. Центральний майдан, 2015 рік

Нещодавно місто мало ось такий вигляд.

Місто Буринь, 2015 рік. Нові будівлі буринців по вулиці імені Свердлова

Місто Буринь, 2015 рік. Нові будівлі буринців по вулиці імені Свердлова

БІЛЬШЕ НОВИН

Освіта

Шановні працівники освіти Буринщини!

Від щирого серця вітаю Вас із професійним святом, яке з любов’ю називають Днем учителя! ...

0 : Коментарі

Культура

Страсті навколо меморіалу

Не встигли ще висохнути на спекотному липневому сонці краплини святої роси на щойно освяченому владикою Мефодієм меморіалі «Знищені православні храми Буринщини», який нар...

0 : Коментарі

Суспільство

Буринським учасникам бойових дій Другої світової війни вручені відзнаки Президента України

Напередодні Дня захисника України ветеранам-учасникам бойових дій Другої світової війни, які проживають у Бурині,  вручені відзнаки Президента України. До Дня захисника У...

0 : Коментарі

Спорт

Чемпіонат Сум АРМФС. 6 тур: «Гранум» (Сніжки) переміг «Деметру-Агрос» (Нижня Сироватка) з рахунком 7:2

Як і розповідав портал БУРИНЬinfo, 17 грудня 2016 року, відбувся шостий тур у Першій лізі чемпіонату Сум АРМФС (Асоціація розвитку міні-футболу Сумщини) з футзалу. 17.12....

0 : Коментарі